во , ,

22 Луѓе кои не изненадија со своите нестандардни колекции

Се случува човек да има неодолива желба да почне да собира нешто. Сепак, на некои луѓе им здосадува да собираат поштенски марки и амбалажа за бонбони, па ѝ даваат слобода на својата безгранична имагинација. Некои собираат шарени налепници, други купуваат кадифен алпаки, а трети сакаат да ги полнат сите празни полици во куќата со лименки газиран пијалок.

„Моите винтиџ острилки за моливи“.

„Мојата колекција на елементи од периодичниот систем“.

Невообичаени вилушки и лажици.

„Мојата баба има 544 различни секачи за колачиња“.

1500 чаши за јајца.

„Оваа колекција ја надополнувам веќе 40 години. На 3 лица им требаа 5 часа да ја спакуваат за транспорт.“

„Собирам јајца од различни птици.“

Вака изгледа ковчегот со богатство на фановите на Битлси.

„Баба ми го напушти нашиот свет, но ми ја остави својата колекција на кловнови“.

„Во последните 10 години собирам винтиџ садови.

Невообичаени фластери за секој вкус и боја – не можете да ги купите во аптека!

„Пред пет години мислев дека би било убаво да почнам да собирам фигурини на Бетмен.“

„Почнав да купувам ремени за часовници за да ми одговараат на облеката и не можев да престанам.“

Наследство од мојата неодамна почината баба.

„Кога имав 10 години, се заљубив во оваа колекција.“

Сонот на момчиња од различни години изгледа вака.

Ништо необично, само колекција од стари јажиња за тоалетни казанче.

„Нарачав цртежи на розов носорог за роденденот на мојата сопруга“.

Оревокршачите ми ја красат куќата цела година.

Собрав цел тим пенкала за птици.

„Еве ги сите 94 мои привезоци.“

Огромна колекција на лименки со сода

„Јас само сакам алпаки.“

Кога е штета да фрлите парче молив – што ако ви затреба!

Што мислиш?

25 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 Луѓе кои имаат свој став за организацијата на просторот

24 Животни кои изгледаат како да излегле од научно-фантастичен филм