во ,

22 Мачки кои случајно ги изгубиле фабричките поставки

Иако мачките, како и луѓето, имаат различни темпераменти, можете да најдете многу заедничко во нивното однесување. Љубовта кон кутии и шушкави пакети, ноќни спринтови и јадење домашни растенија – повеќето љубители на мачки знаат за тоа од прва рака. Но, понекогаш овие животни имаат навистина необјасниви навики и особини кои ги тераат сопствениците да мислат дека нивниот миленик е од друга планета.

1. „Мојата мачка пие вода само од мијалникот. И само водата што тече од нејзината глава“

Реклама

2. Краде компири и со нив шета по дома

3. „Мојата мачка крева шепа за да привлече внимание“.

4. „Таа го навлажнува стомакот во мијалникот и седи додека јас сум на тоалетот“.

5. „Мојата мачка постојано се обидува да ми ја украде храната, па морам да ја затворам вратата од кујната. И додека јадам, таа го држи погледот кон мене“

6. „Другите мачки им носат трофеи на луѓето во форма на заробени глувци. Нашата мачка донесе гранка најдена во градината“

7. „Немам поим како стигна таму, но врескаше додека не дојдов да го спасам“.

8. Треба да застанете за секунда, да погледнете наоколу и да дознаете како да излезете? Не, подобро е да се „бориме“ многу активно

9. „Мојата мачка пие така што ќе го натопи стомакот во чинија, а потоа ќе ја лиже водата од крзното“.

10. „Мојот дух го прави ова лице кога сака да го галат“.

11. „Таа сака да оди во задниот дел од фиоката. Понекогаш се појавува кога ќе ја отворам“.

12. Некој да и објасни на оваа мачка како функционираат законите на физиката

13. Сака да ужива во топлиот воздух од лаптоп.

14. „Мојата мачка се преправа дека џвака за да покаже дека е гладна“.

15. „Некои пијат чај со испружена нога. И мојата мачка пие така

16. „Мојата мачка сака да се преправа дека е фигурина“.

17. Сака да мириса кучешки шепи

18. „Мојата мачка постојано ги средува чорапите на мојот 9-годишен син“.

19. Сака да јаде со раце

20. „Нашата мачка сака да лежи на шкафовите на грб, со широко отворени очи, само зјапа во таванот“.


21. Секое утро таа седи вака чекајќи некој да и стави мраз во водата

22. „Мојата мачка не знае да биде мачка“


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 слики од кучиња кои би ги импресионирале дури и љубителите на мачки

Татко го однел својот син на кошаркарски натпревар и станал интернет ѕвезда