во , , ,

22 Невести кои докажаа дека не треба да потрошите цело богатство за да блеснете во сета своја убавина

Венчаниците со извонредни детали и неверојатен превез ја будат фантазијата на многу девојки кои сонуваат за свечената церемонија. И без разлика на моделот, невестата секогаш ќе изгледа неверојатно во избраниот аутфит, најмногу затоа што среќата во моментот ја прави неодолива.

Ние од Навалица собравме 22 фотографии од невести кои изгледаат одлично во своите фустани. Тие покажаа дека не мора да се биде славна личност за да се чувствувате како ѕвезда на вашата свадба.

1. “Плетав венчаница од предиво за 20 долари!”

2. „Мојата венчаница не пристигна на време, па го облеков костимот на мајка ми од 60-тите, кој беше совршен за церемонијата во дворот“.

3. „Се омажив во кавкаска народна носија“

4. „Сама си направив венчаница! Не беше лесно, но јас сум многу задоволна од резултатот. Ми требаа вкупно 165 часа!“

5. „Најдов неверојатна рачно изработена венчаница од доцните 60-ти или раните 70-ти, судејќи по копчињата и состојбата на ткаенината. Ова е моето најдобро откритие“.

6. „Кога го видов овој фустан, веднаш сфатив дека е направен за мене и едноставно не можев да одолеам на цената од 17 долари!“

7. Кој рече дека венчаницата треба да биде бела?

8. „Мислам дека ова е фустанот што го барав! Го пробав и не очекував веднаш да се заљубам во него!“

9. „Никогаш не мислев дека би сакал балски фустан, но оваа е толку убава што сега не можам да ја извадам од глава“.

10. „Го преправив фустанот на мајка ми од 80-тите за мојата тајна свадба“

11. „Морав да ја одложам венчавката од октомври 2020 година за октомври 2021 година, но навистина сакав некому да ја покажам мојата облека!“

12. „Само што завршив со изработката на мојата венчаница! Токму на време, затоа што за само 5 дена ќе кажам: „Да!“

13. „Избрав поинаков фустан и друг датум за свадба“

14. „Го сакам уникатниот стил на овој фустан“.

15. “Го најдов тоа што го барав!”

16. „Мама ме замоли да се сликам во венчаница“.

17. „Се чувствувам како вистинска невеста. Воодушевен сум! Да не зборуваме за фактот дека успеав да се вклопам во буџетот!“

18. „Спонтано донесов одлука да одам сама по венчаница. Го купив првиот фустан што го пробав!“

19. „Ова е најсовршениот фустан што можев да го замислам“.

20. „Сакав да го покажам фустанот од овој агол за да можете да го видите овој неверојатен фустан“.


21. „Испораката на мојот дизајнерски фустан беше одложена, па ја купив оваа облека преку Интернет за 50 долари и ги воодушеви сите“.

22. „Во овој фустан имам чувство дека живеам во бајка!

Како би изгледала вашата совршена венчаница? Ако имате другарка која ќе се омажи, споделете ја оваа статија со неа. Кој знае, можеби можете да и помогнете да го направи совршениот избор за овој важен настан!

Навалица Продавница

Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Некој пијаница си се шетал по улица и цело време ја пцуел Државата…

20 Mиленичиња кои немаат поим колку се огромни