во , ,

22 Смешно-страшни декорации за Ноќта на Вештерките

Ноќта на Вештерките, или на англиски Halloween, е празник кој традиционално се слави од страна на Католичко население, но со постепена глобализација има станато, ако ништо друго, повод за маскенбал и забава, скоро за целиот свет. Таа е популарен празник бидејќи вештерската естетика, духовите, тиквите, црните мачки и се’ што е „морничаво“, се интересни елементи кои ко други делови од годината не се многу популарни. Затоа, секој сака да го слави овој празник, барем за еден ден.

Но, што се случува кога декорациите стануваат малку… чудни, во најмала рака?

Па, не е ништо страшно – односно, треба да е страшно, така што, темата е во секој случај запазена. Погледнете за што станува збор:

Овој човек својата куќа ја украсил како референца кон една популарна мема. Во 2020, нема мема која е поописна од оваа, така што, навистина ја погодил декорацијата.

Уффф… невкусно или смешно? И двете!

Овој човек напишал: „2020, тоа беше најстрашното нешто на кое што можев да помислам.“ Едно големо ДА – нема костур, дух или чудовиште што е пострашно од 2020.

Кукли-бебиња кои носат мртовечки тела… нели е рано за вакви шеги?

„Одбил да носи маска“. Браво!

Некој навистина многу се потрудил. Па, кога годинава не можеме да имаме журки со многу луѓе, ќе имаме барем со костури.

„Проколната куќа“ сега доби нова димензија

“You’ll float too!”

Декорации во гинеколока ординација. Да, на тоа се однесуваат.

Ноќта на Вештерките, но во Викторијанско време

Еве го и Трамп.

Ова е сечиј кошмар

„Цела куќа носиме маска“ – буквално!

Суптилно

Навистина креативно

Ковид бакнежи. Уфффф…

Ова не би ме зачудило да е вистински пајак во Австралија.

Гробчиња направени за: концерти, фестивали, патување и здрав разум!

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Беше доволен само еден погрешен чекор за да се создаде катастрофа

8 Работи што никако не смеете да ги допирате во туѓиот дом