во ,

22 Црни мачки кои носат само смеа и радост, пркосејќи им на стереотипите

Суеверија поврзани со црните мачки зависат од културните карактеристики на дадена земја. Некаде, поради некоја причина, се верува дека овие животни носат лоша среќа. Меѓутоа, на пример, во Велика Британија црните мачки симболизираат среќа. Шкотите веруваат дека носат богатство и просперитет во куќата, а велшките легенди велат дека црните мачки му обезбедуваат добро здравје на својот сопственик. Јапонците исто така ги третираат овие животни со почит.

„- Што виде?“
„Не сакам ни да знам!“

„Останав дома за да се смирам, а мојата мачка нема да го напушти мојот скут.“

„- Буквално плачам: колку е симпатична!
– Изгледа како играчка!“

“Најдобри другари.”

„Би станал и би почнал да чистам…“

“Какви очи!”

„Јас сум темнина, јас сум злобен, јас сум…!“

„Какви предатори? Црните мачки сакаат авокадо“.

„Моето маче ‘рчи како свиња и спие на моето зимско ќебе кое ќе морам да го однесам на хемиско чистење.“

“Честитки маче!”

Мојот пријател требаше да стане, но мачката рече не.

„Моите две црни бездни.“

„Мојата мачка малку личи на зајак.“

„Сите мачки сакаат кутии“.

„Дебели момци“.

„Сите на својата функција“.

„Кенгурска поза“.

„Планиран напад“

„Ова е нашата мачка Киго и јас ги сакам неговите заби“.

„Никогаш повеќе не зборувај со мене или со мојот син!

„Ја вдомив оваа „премногу обична“ и „премногу стара“ мачка кога имаше 13 години. И тоа е најслаткото милениче на светот!“

„На мојот прв ден со ова мало крзнено маче, ме расположи со својата мала шепа.“

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 Луѓе кои ја избришаа прашината од семејните фотографии и не вратија во старите добри времиња

16 Познати личности кои ќе наполнат 60 години во 2022 година, дури и ако е тешко да се поверува