во , ,

23 Деца чии родители го научиле трпението од шаолин монасите

Во куќа во која живеат деца никогаш нема две работи – тишина и досада. Шегите и лудорите на малите палавковци можат да ги шокираат и најнепоколебливите мајки и татковци. Обоен лаптоп, играчки во тоалетот и отпечатоци на снежно бел тепих се само дел од работите на кои може да наидете.

„Ги ставив алиштата во машината за перење. Бев расеан за момент и во тоа време ќерка ми зеде и фрли неколку месечни плати во барабанот“.

„Го отворив фрижидерот и се исплашив. Еве како моето тригодишно дете ми помогна да ги наредам јајцата“.

„Го добивате тоа што го сакате. Го замолив мојот 13-годишен внук да стави зеленчук во тенџерето за вечера и тој ме послуша!“

„Само ми кажаа дека тоа го направиле мачките…“

„Ќерка ми се пожали дека ја боли коленото и рече дека и треба фластер, но таа не сакаше да ги соблече хулахопките.

„На децата им ги дадов моите стари играчки. Ги најдов вака утрово“.

„Отидов на прошетка со ќерка ми. Дојдовме на игралиштето. Искрено, не очекував толку луда забава“.

„Го замолив мојот ученик да помине низ лавиринтот“

„Мојот син се обидува да го скрие телефонот од мене додека учи на интернет.“

„Понекогаш дури и не знам што да кажам. Отидов во тоалет. Не знам колку долго пловела таму“.

„Можете ли да го најдете моето 2-годишно дете?“

„Мојот син не сака да јаде омлети бидејќи има „темни дамки“ и да тоа е од вилушката“.

„Денес мојот син реши да направи чинија лубеница во која ќе јаде житарки наместо да користи чиста чинија. Јас дури и не сум лут затоа што е многу смешно“.

„Наместо само да ја отвори вратата и да каже дека е будна, ќерка ми реши да ни мавта под неа додека не ја видиме.“

„Затоа не може да има здрави работи во нашата куќа…“

„Моето дете стави нудли во микробранова печка. Без вода. Спакувани. На многу минути“

„Мојата ќерка има 2 години и го направи ова. Ја обожавам!“

„Додека сите купуваат тоалетна хартија, моето дете ја капе во када.“

„Ги најдов во тоалетот откако го замолив син ми да ми помогне околу перењето.“

Работен ден со дете. Целата нервоза во една слика

„Мајка ми направи торта за мојот роденден и син ми инсистираше сам да ја донесе дома“.

Не можете да го најдете далечинското? Според детската логика, тоа може да биде внатре во гитарата.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Ало, жено… Сум го заборавил Лото ливчето дома. Ај да ги провериме бројките вака преку телефон….

Гледајте сега! Ајде сине, оди во дворот и види дали сум таму!​