во , ,

25 Докази дека зимата е полна со убавина

Во принцип, сите луѓе се поделени на оние кои ја мразат зимата и нејзините жестоки обожаватели. Првите ја аргументираат својата позиција со фактот дека не можат да го издржат студот, не сакаат да се качуваат на снежните брегови и се плашат да не се лизгаат на мразот. Вторите ја слават убавината на зимската шума, играта на снежни топки и ледените шари на прозорците.


Првиот снег. Зачудувачки контраст.

Црвенушките не се тешки

„Радувај се за мене: сега имам свој замок!“

Пукнатата цевка за топла вода го направи градот место од бајките.


Светлосни столбови во Мурманск.

Споменикот „Боржи на Волга“ во Самара во зима.

„Оваа верверичка периодично гледа на нашиот балкон. Овој пат успеав да ја изненадам“.

Замрзната шума

Трамвај во зимски ден.

Секоја зима, Бајкал замрзнува на различен начин. Но, секој пат глетката е неверојатна.

„Мојата мачка не е фасцинирана од зимата.“

„Оваа фотографија ја направив минатата година на нашата фарма. Едвај чекам да падне снег оваа зима“.

Ледено спокојство.

„Излегувам од дома наутро, а на оградата ја гледам оваа убавица.“

„Моите кучиња се радосни што врне снег.“

Јакутск. Температурата се спушти до -50°C. Се покајав што не облеков трет пар панталони. А ова е фотографија од автобус. Залудно се обидувам да одредам каде одиме“.

По замрзнатиот дожд. Убаво и опасно.

„Утрово ме израдува со такви модели. Надвор е -29°C“

Како го дочекате изгрејсонцето?

„Синоќа отидов на прошетка со кучето и најдов богатство.“

„Се собравме со пријателите и изградивме иглу. Не функционираше според правилата, но убаво е“.

Кога отидов во тоалет додека бев на гости кај Снежната кралица.

Мразовито депо.

Куќа во селото. Шпоретот гори. Посебна атмосфера на топлина и зимски комфор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Зошто сакате да се разведете?

18 Луѓе кои немаа никакви очекувања од сивиот работен ден, а тоа им донесе средба со пријател со опаш