во , ,

25 фотографии ја прикажуваат моќта на шминката

Жените ќе кажат „благодарам“ што воопшто постојат волку талентирани шминкери, додека мажите нема да бидат највоодушевени од трансформациите.

„Шминката е како накит за лицето. Играјте си со боите, облиците и структурата – тоа ќе ве трансформира.“

Следејќи го ова храбро мото, шминкери ширум светот прават магија со своите раце, неколку четкички и палета од шминки.

Како изгледа тоа низ 25 фотки:

Што мислиш?

24 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ти подарив ли бунда лани за роденденот?

Двајца сопружници решиле да шверцуваат животни преку граница…