во , ,

26 неверојатни феномени што нема да ви се верува дека се вистински

Светот е полн се неверојатни феномени, но по појавата на Фотошоп постојат малку работи што можат да нè изненадат. Сепак, чудата на природата секогаш ја надминуваат убавината на фотографиите уредувани со Фотошоп. Овие феномени се толку чудесни што ќе ви биде тешко да поверувате дека се реални.

1. Сина лава од ерупција на вулкан во Индонезија

2. Уметничка инсталација на Алисија Мартин со 5.000 книги кои паѓаат од зграда

3. Пловечки остров во Дизниленд што изгледа како калеидоскоп

4. Школки на плажа што изгледаат како трева

5. Речиси е невозможно да одредите која зграда е напред

6. Улична уметност во Австралија

7. Огромна дупка во Гватемала

8. Голема бела ајкула позира

Што мислиш?

9 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Држ го ова кабелов, осеќаш нешто?

Huawei Арнолд 20 Pro