во , ,

30 Прекрасни илустрации на еден пар: Љубовта е…

Љубовта честопати се крие во малите нешта кои многумина не ги забележуваат – прегратка по долгиот напорен ден, заедничко смеење до солзи, гледање на омилената серија, неочекувана шега во тешка ситуација, ненадеен бакнеж…

Шон е артист кој ја илустрира врската со својата сакана и ни покажува како изгледа вистинската љубов.

Љубов е кога ќе запознаеш некој пред кого можеш да бидеш она што си.

Љубов е да танцувате заедно во дневната соба на вашата омилена музика.

Љубов е кога ја сакаш и покрај нејзината несмасност.

Љубов е кога се грижите еден за друг… дури и ако сте лути.

„Фати ме за рака, јас ќе те пазам.“

Растојанието не може да раздели двајца што вистински се сакаат.

Љубов е да можеш да ја пронајдеш магијата во малите моменти.

Паровите кои тренираат заедно, остануваат заедно.

Не постои поубав подарок за Денот на вљубените.

Љубов е да ги знаеш „мааните“ на партнерот.

Љубовта е во малите нешта

Што мислиш?

2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 Познати личности кои решиле да го променат начинот на кој изгледаат

Фрлил со чаша по келнерот, па заработил нокаут од кој тешко се закрепнува