во ,

48 Неверојатни 3D цртежи кои „излегуваат“ од хартијата

Штефен Пабст е уметник кој живее во Германија, чија цел е да им ја покаже на луѓето магијата на 3D цртежот.

Штефен користи боички, маслени бои и молив за да ги создава неговите прекрасни дела во кои обработува најразлични теми.

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ѝ се заглавила штиклата, притиснала на гас па со автомобилот влетала во излог

15 смешни фотографии од мачки кои се фатени на дело – не делуваат како да жалат за стореното