во ,

5 Tрикови со кои Сандра Булок изгледа младо и на 57 години

Сандра Булок долго време ја нарекуваат „Убавицата на Америка“ и таа продолжува да ги изненадува обожавателите на секој чекор. Нејзината личност блеска исто како и нејзиниот атрактивен изглед. Секој пат кога Булок влегува во соба или оди на црвен тепих, сите погледи се вперени во неа и таа не крие дека напорно работи за да изгледа најдобро.

Сандра Булок сериозно го сфаќа фитнесот.

Имајте на ум дека е потребно многу време, работа и посветеност за да останете во форма. Кога Сандра Булок вежба, таа се погрижува да потроши најмалку еден час, не помалку од 6 пати неделно, на своите тренинзи.

За време на снимањето, Булок се грижи да започне со вежбање уште пред да стигне на сетот за да не го пропушти. За време на снимањето на филмот „Birdbox“, имаше многу прилики кога таа дојде на снимање во облека за вежбање.


Сандра Булок исто така сака да користи танц за да се справи со стресот, особено кога е под голем притисок. Како актерка води бурен начин на живот, па го користи танцот како форма на терапија, дури и ако не може да најде партнер. Таа за магазинот InStyle вели дека танцува сама ако не може да најде партнер.

Можеби склековите не се забавни, но таа ги прави цело време.

Секој знае дека склековите се одличен начин да останете во форма и да изгледате неверојатно, но Сандра Булок може да го потврди фактот дека тоа можеби не е најпријатниот тренинг на светот. Таа изјавила дека сака да може да ги носи своите деца, па затоа треба да остане во форма и силна.

Таа ги таргетира рамената и мускулите на горниот дел од телото, честопати принудувајќи се да прави склекови подолг временски период.

Многу внимава колку јаде и не сака да ја изгуби контролата.

Ако Булок сака да остане во добра форма на 57 години, таа треба да направи повеќе од вежбање. Таа исто така треба да јаде добро. За време на оброците, таа многу внимава колку јаде, а дури и кога е примамливо да се прејади, не го прави тоа.

Булок вели дека јаде помали количини од нејзините хранливи оброци за да го одржи метаболизмот активен и јаде овошје и јаткасти плодови кога е гладна. Булок не само што внимава на порциите, туку и на исхраната. Таа претпочита свежа храна секогаш кога е можно. Таа, исто така се обидува да се држи до нејзиниот план за здрава исхрана за да ги поддржи нејзините фитнес цели.

„Валканите денови“ и помагаат да одржува рамнотежа.

Урамнотежена исхрана и редовно вежбање не се секогаш можни. И покрај тоа што Булок е добро позната ѕвезда, таа е човечка исто како и сите нас, и повремено ја губи контролата. Таа се грижи еден ден во неделата да биде резервиран за нејзините омилени оброци за да може да одржува здрав начин на живот.

Од петок навечер до сабота навечер, таа често има поголема слобода во она што го јаде. Овие празници се посветени на омилената кујна на Булок. Нејзината омилена храна вклучува виенски слаткиши, сурово тесто за бисквити или чинија Lucky Charms со млеко додека гледа терлевизија навечер во кревет. „Тоа е блаженство!“, вели таа.

Како дел од нејзината редовна рутина, Сандра Булок се занимава со јога и пилатес.

Покрај редовните тренинзи, Булок во нејзината секојдневна рутина вклучува и јога и пилатес. Таа е свесна за здравствените придобивки од истегнување и издолжување на нејзините мускули, како за убавината, така и за нејзината севкупна благосостојба. Со помош на овие тренинзи, таа успева да постигне посилна дефиниција и тонус на мускулите, како и да доживее смиреност и мир на умот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 Луѓе кои сакале да зготват нешто обично, но создале ремек дело

16 Необични предмети кои не можат да останат незабележани