во , ,

50 Луѓе кои изгледаат како ликови од цртаните филмови

Можеби на прв поглед изгледа дека некои од најпознатите ликови од цртаните се фиктивни, но всушност нивниот изглед или навики се инспирирани од реални луѓе, без разлика дали станува збор за принцези или херои.

Carl From Up

Russel From Up

Dora From Dora The Explorer

Mister Spacely From The Jetsons

My Daughter Izzy And Merida From Brave

Leela From Futurama

Cynthia From Rugrats

Mother Gothel From Tangled

Ned Flanders From The Simpsons

Hercule From Dragon Ball Z


Што мислиш?

12 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мексиканска Кока Кола

Блажо чевларот имал дуќанче у центарот на градот…