во ,

8 Фотографии во кои мажи ги исмеваат класичните женски пози на Инстаграм

„Срцка, ајде ќе си направиме селфи во поле со сончогледи“, „Злато, држи ме за рака и сликај ме одзади“, се дел од хит позите.

Популарноста на Инстаграм е сè поголема, но со тоа и бројот на клише пози, кои ги практикуваат девојките за позирање.

Инспирирани од ова другарите Стиви и Даг одлучиле да ги имитираат женските пози за време на едно нивно патување.

Како изгледа според нив типичен женски „Инстаграм ден“:

#funinthesun #sunflower

#roadtrip #girlsjustwannahavefun

#mybodyisatemple

#takemeback

#meditation

#coffeelover #cozy

#itswineoclock

Што мислиш?

-1 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Познати градови во светот: Некогаш и сега

21 Неверојатни факти за Кина кои докажуваат дека оваа држава е од друг свет