во , ,

14 Познати градови во светот: Некогаш и сега

Многу градови низ светот имале „експлозивно“ зголемување – на пример, пред 2 декади, Дубаи бил релативно неразвиен град, кој денес е преполн со облакодери. Градови како Торонто, пак, пред 100-тина години се практично непрепознатливи во однос на она што се сега.

Еве чии градски хоризонти изгледаат комплетно различно во споредба со порано:

Shanghai

change_the_city

Hong Kong

change_the_city

change_the_city

Shenzhen

change_the_city

Bangkok

change_the_city

Jakarta

change_the_city

Kuala Lumpur

change_the_city

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

27 фотографии кои покажуваат како изгледа вистинската среќа

8 Фотографии во кои мажи ги исмеваат класичните женски пози на Инстаграм