во , ,

9 Докази дека катастрофално грешиме кога судиме само според нечиј изглед

Не смеете да избрзувате и да судите врз база на изгледот, тој многу пати лаже.

Не, таа не е лоша, не тој не е неодговорен, не таа не е спозоруша… Без разлика каков впечаток ви оддава нивниот изглед.

Фото докази дека ужасно грешиме кога судиме некому според изгледот:

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Морничаво-реалистични копии на ликовите од серијалот “Симпсонови”

Спектакуларен дизајн на трговски центар во Јужна Кореја