во , ,

9 Уникатни илустрации што откриваат како погледот кон работите се менува со годините

Конечно научивме како да ги управуваме парите, да избираме подароци кои се практични, да купуваме комотни чевли наместо оние кои се според последните трендови… Како гледаме на животот кога имаме 20, а како кога имаме 40 години?

Не е едноставно да го идентификуваме тој момент кога престануваме да бидеме деца и стануваме возрасни. Постојат времиња кога, без разлика на годините, се сметаме за тинејџери кои просто мора да одат на работа. Но, наместо да одиме на диско, избираме да останеме дома, а наместо купување на шминка, инвестираме во работи за домаќинството.

Сепак, „одрастувањето“ не мора да биде здодевно воопшто.

Реклама

Кога имате 40 години, разликата во години не е важна како порано.

Порано трошевме пари на убави нешта, а сега на практични.

Конечно знаеме како да ги распределиме парите.

На 40 сфаќаме дека грижата за здравјето е важна и дека не е страшно ако мора да одиме на лекар, како што мислевме кога имавме 20.

Некои работи ни се попријатни во салоните за убавина, иако се поскапи.

Важна ни е удобноста на нозете, не сакаме да си ги мачиме стапалата со неудобни чевли.

Преферираме практични подароци наместо лоши изненадувања (зашто конечно знаеме што сакаме).

Не трошиме многу пари на готова храна. Почесто готвиме (бидејќи знаеме како) и обрнуваме повеќе внимание на хранливата вредност на јадењето.

Пријателите се пријатели, но празниците ги поминуваме со семејството.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Но, ние не знаеме ништо еден за друг – му рекла таа…

Кога конечно дојдов во години да се пензионирам, отидов во социјалното…