во , ,

9 Тотално бескорисни изуми за проблеми што не постојат

Мет Бенедето е самоук дизајнер на продукти кој си поставил цел да измисли продукти кои решаваат непостоечки проблеми. Секој негов изум е комбинација од предмети кои можеби би биле корисни, но не се неопходни.

„Изминатиов месец идентификував 9 нови проблеми со кои се нема соочено никој во светот и секое решение е целосно непотребно. Доколку посакате да користите некој од моите нови изуми, веднаш би требало да размислите за вашиот живот“, изјавил Мет.

Погледнете ги неговите изуми кои со сигурност ќе ве насмеат…

Вреќа за хипервентилација

Човечки ретровизор

Летачки чадор

Виљушка за преливи

Ролер со крзно

Очила со ролетни

Чаша со тркала

Затнувач за уши против „спојлери“ за „Игра на тронови“

Продолжен прст

Што мислиш?

9 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мажи VS. Жени: Колку време им е потребно за една иста работа

17 Илустрации ги прикажуваат слатките маки на трудниците