во ,

Влегува полицаец во бурекџилница и вели: Дајте ми бурек!

Влегува полицаец во бурекџилница и вели:

– Дајте ми бурек!

Продавачката веднаш му одговорила дека немаат бурек.

Полицаецот упорен пак и вели:

– Дајте ми тогаш со месо!

Го гледа продавачката и му вика:

А бе ти луд си или луд се правиш, ти реков нема бурек!

Полицаецот пак упорен:

– Епа тогаш дајте ми со сирење!

Се изнервирала продавачката и отишла кај шефот на полицаецот и му кажала што се случило.

Шефот на продавачката и рекол:

– Е штом така ти правел, требало да го земеш бурекот и да му го удриш од главата!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Неверојатни трансформации на жени: Пред VS. После шимнка

8 Локации на кои луѓето прават екстремно опасни фотки, а се всушност не се