во ,

8 Докажано функционални команди за мудар семеен менаџмент

Драги жени, еве неколку докажано функционални команди за мудар семеен менаџмент:

– Доста миеш чинии!!! Марш на риба!!!

– Не сакаш да јадеш чорба? Тогаш ќе јадеш пржена шницла…

– Што само ја меркаш убавата комшивка, целиот влез веќе ја помина, ќе помислат дека сум се омажила за „обратен“…

– Не сакам крзнено палто и ракавици! Дотерај си ја колата и купи и поубав ауспух да не ме срамиш пред луѓето…

– Сакам да се поправиш!!! Твоето сало ме возбудува, а чкембето ти е поудобно од воден кревет…

– Другите мажи веќе шестата ракија ја пијат, а ти се лигавиш со втората!!!

– Наместо да играш Бељот со пријателите, ти ми седиш во куќи!? За тебе кафани нема ли?

– Дојди веднаш и направи ми еден полн третман, оти многу сум уморна и главата ќе ме прсне.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

24 Неверојатни жени од различни професии со и без униформа

27 фотографии кои покажуваат како изгледа вистинската среќа