во ,

9 Генијалци кои со својата досетливост успеваат да се снајдат во секоја ситуација

Некои луѓе едноставно успеваат да се снајдат во секоја ситуација и ништо не може да им ги попречи плановите.

Досетливоста е одлика со која ретко кој може да се пофали, а секој ја посакува.

Овие луѓе можат да најдат начин да се извлечат од најневозможната ситуација, да се справат со најтешките и најкомплицираните задачи, и тоа на генијален начин.

Фотките во продолжение се доказ дека некои луѓе излегуваат како победници од секоја ситуација:

Како да си направите официјална фотографија без да одите во студио…

Му забраниле влез на стадион, па изнајмил кран…

Татко ѝ ја оставил сама 5 ден и поставил камера во дневната, но тоа не е пречка за досетливите…

Зошто да ја бутка количката одејќи, кога може и сам да се вози?

Трик за будење на луѓе што не можат да станат од кревет

Она што родителите може да го наречат „goals“

Компанијата побарала фотографија во одело, па тој ја фотошопирал неговата глава на туѓа фотографија

Некој нашол начин како да си го стопли оброкот…

Како да ставите два сада во микро

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Патници кои сфатиле дека се превисоки за во Јапонија

9 луѓе со супермоќи кои ниту науката не може да ги објасни