во ,

Како Југо нема друго

Реклама

И еве нешто +:

Зошто Југо има грејачи на задното стакло?

За да не ви се смрзнат рацете преку зима додека го гурате

 

Што има на последната страна од упатствто за југо?

Распоред на градски автобуси.

 

Југото е дизајнирано за петмина ,

еден да седне на возачкото место другите четворица да гураат.

 

Како во фабрикта Застава проверуваат дали вратите добро се затвараат?

Ставаат мачка внатре, и ако сабајле не е излезена тоагаш се е ок.

 

Која е најголемата желба на сопственик на Југо?

Да си купи кола

 

Што се распаѓа побрзо од Југо?

Земјата во која е правено

 

Како се викаат кочниците на Југо?

Додатна опрема

 

Како да препознаете спортско југо

на куката за приколка има тениско топче.


 

Која е разликата помеѓу сопственик на спортско и обично југо?

Сопственикот на спортско југо носи патики


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Жика и Милан – Легенди

Нешто си ми позната…