во ,

Немам пари за кирија, ќе останам на улица!

Студент Влав панично им пишува на родителите:

“Немам пари за кирија, ќе останам на улица!”

Добива одговор:

“Пази се од колите” !

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Браво мајсторе, од 25 прашања, 25 грешки…

Шефе, жена убила маж со 12 убоди….