во ,

Шефе, жена убила маж со 12 убоди….

Во полициска станица:

– Шефе, жена убила маж со 12 убоди.

– Причина? – Одел бос додека го бришела подот.

– Ја уапсивте?

– Не, чекаме да се исуши подот.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Немам пари за кирија, ќе останам на улица!

Животот ти е као трофазна струја…