во ,

Животот ти е као трофазна струја…

Животот ти е као трофазна струја:

Прва фаза – раѓање…

Втора фаза – детство,школо…

Трета фаза – работа, нервоза

Нулта фаза ти е пензија и после иде уземљење.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Шефе, жена убила маж со 12 убоди….

11 начини како да откриете дали си имате работа со лажго