во ,

Мујо во војска учи како се скока со падобран…

Мујо во војска учи како се скока со падобран. Инструкторот му објаснува:

– Кога ќе скокнеш, повлечи ја оваа рачка за да ти се отвори падобранот. Ако случајно не се отвори, ја имаш и оваа рачка со која ќе ти се отвори резервниот падобран. Кога ќе слеташ доле, по тебе ќе дојде џип и ќе те врати во касарната.

Мујо го става падобранот на грб и скокнува. Ја повлекува едната рачка, падобранот не се отвора. Ја повлекува и другата, и другиот не се отвора, па Мујо вели на глас:

– Е супер, сега фaли уште и џипот да не дојде, па да морам пешки да се враќам во касарната!

Што мислиш?

11 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Генијални дизајнерски изуми кои заслужуваат аплауз

Откриена најголемата мистерија: Вака изгледа популарната “мајка“ во „Том и Џери“