во ,

„Островот на жените“ – тиркизна дестинација од соништата

Ова е една од најпознатите дестинации за одмор, позната по своите долги, песочни плажи како Плаја Норте и многубројните хотелски комплекси низ островот.

Главната активност на Мухерес, покрај бањањето и сончањето, е нуркањето околу коралните гребени.

На месноста Пунта Сур која се наоѓа во јужниот дел на островот има светилник како и остатоци од храм на Маите, а тука е и главното засолниште на морските желки.

Островот има речиси 13.000 жители, а темпото е смирено и релаксирачко.

Вистинско, мало парче рај кое дефинитивно не е наменето само за жените и покрај неговото име:

View this post on Instagram

💎 Best way to beat the intense Yucatán summer heat is a quick dip in the Isla Mujeres Mexican Caribbean Apply now for Winter 2019 and Summer 2020 programs! @anthrofieldschool Advanced Methods and Practicum programs are open to all majors. Study ethnographic methods, design a research project, execute fieldwork, and deliver a final paper to submit for publication in paradise. For Summer 2019 we offer the standard 8 Week Advanced Methods Session [June 1 – July 28] and one Three Week Ethnographic Methods Practicum [June 8 – June 30]. Sessions offer: Whale Shark – Giant Manta Swim, Ek' Balam – Chichén Itzá – Mayan Cenote Excursion, PADI Open Water Diving Certification, Spanish Intensive Bootcamp and more. Additional courses may be added. Please see anthrofieldschool.com for details regarding Tuition, Session Dates, Visiting Faculty, Syllabi, etc. Contact us at info@anthrofieldschool.com with inquiries . . . 📷 @travellusionists 🙌🏼 #studyabroad #fieldschool #anthropology #ethnography #archaeology #caribbean #yucatanturismo #fieldschool #rivieramaya #loves_mexico #cancun #tulum #ig_mexico #letsgosomewhere #mexigers #travelmexico #digitalnomad #holbox #mexicodesconocido #mexicancaribbean #islamujeresmexico #playadelcarmen #cancunmexico #quintanaroo #divelife #mexico_amazing

A post shared by Isla Mujeres MX Field School (@anthrofieldschool) on

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Она кога ќе те фати жената со швалерката на лице место…

Не е чудно што го сакаме: Морето има лековито дејство!