во ,

Таа е докторе, не можам да иам деца…

У новата болница, докторот го прашуе пациентот:

-Ее, шо направи…

-Таа е докторе, не можам да иам деца…

-Море, ги направи ли тестовите…

-Аха, ама абе џабе е, тоа кај мене е наследно, и прадеото и деото и тате, сите не можеле да имат деца…

-Чекај, чекај малку бре, како тоа, ами ти од кај дојде…

-Ами докторе, ја дојду сабајлето со автобусот од Неготино…

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Фотографии од реалноста што будат повеќе емоции од кој било филм

Средновечен маж и се пушта на плавуша во дискотека…