во ,

Тато, што е тоа камиказа?

Синот го прашува татко си:

Тато, што е тоа камиказа?

– Тоа е човек што останал да живее во Македонија.

Аха, а што е тоа мазохист?

– Тоа е човек што живеал во странство и повторно се вратил во Македонија.

Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

40 Фотографии кои ќе ве вратат 30 години назад во 1989 година

Што ќе се случи ако измешате Кока Кола со варакина?