во , ,

Вака од воздух изгледа огромниот кратер кој се отворил на паркингот на болницата во Неапол

Колапсот се случил во раните утрински часови, а веднаш била евакуирана и болницата во близина.


На паркингот во близина на ковид-центарот во Неапол утрово при звук на експлозија се отворил голем кратер во земјата, длабок 20-тина метри.

Според првите информации нема повредени, но фотографиите од воздух покажуваат дека дупката проголтала се што и се нашло на патот.

Во дупката се урнале тони земја, асфалт, камења и неколку автомобили кои биле таму паркирани.

Причината за пропаѓањето не е позната, а истрагата е во тек, иако италијанските новински агенции нагласуваат дека во Неапол овие денови имало големи дождови.

Колапсот се случил во раните утрински часови, а веднаш била евакуирана и болницата во близина.

Иако нема повредени, бројни автомобили завршиле во дупката, па спасувачите со кучиња трагачи проверуваат дали некој останал заробен.

Навалица Ви препорачува

KICK IT Чорапи

1,050 ден.

Што мислиш?

19 Points
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Белгиски оператор случајно ги откри цените на новите Galaxy S21 телефони…

Телото на кралот на комедијата било украдено од гроб, крадците од вдовицата барале огромен откуп – а, добиле урнебесен одговор…