во ,

Верверица ги изгубила своите младенчиња – а еве ја нејзината реакција кога повторно ги видела

Едно момче од градот Провиденс, САД, додека си играло со своето куче, слушнало звуци кои доаѓале од дрвото во близина.

Кога пришол поблиску, здогледал верверица која во шок трчала во кругови.

Дрвосечач го урнал дрвото на кое живеела а со него паднал и домот во кој ги чувала младенчињата.

Момчето го замолило дрвосечачот да му ги донесе младенчињата, доколку преживеале. И се случило чудо – тој ги пронашол четирите младенчиња, живи и неповредени.

Момчето ги однело малите верверички кај нивната мајка, а таа ги преземала, избезумена од среќа. Тој прекрасен момент можете да го видите на приложеното видео.

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Строги правила кои соседите на британското кралско семејство мора да ги почитуваат

Мистериозна „мачка“ стара 2.000 години е откриена во пустината во Перу