во ,

Влегува покераш во градски автобус, му приоѓа кондуктерот…


Влегува покераш во градски автобус, му приоѓа кондуктерот:

-Карта ?

-Понатаму..

-Карта ?


-Понатаму..

-50 денари !

-На твоите 50, уште 100 мои !

Настанува пауза, си разменуваат погледи… и покерашот сфаќа дека нешто не е во ред, па го прашува:

-Ти што си ?

-Кондуктер !

-Слабо, кента флеш!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 Урнебесни кумановски вицови кои ќе ве насмеат до солзи

Трпана си доаѓа дома со нови обетки. Трпе ја прашува: Од кај ти се?