во ,

Дедо Перо оди кај берберот Трпе да го избричи…

Дедо Перо оди кај берберот Трпе да го избричи.

Бидејќи дедо Перо е многу слаб и за да го избричи подобро на образите берберот Трпе вади од фиоката топче од пинг-понг и му вели на дедо Перо да го лапни топчето во устата и да го чува на страна внатре кај образите за подобро и попрецизно да го избричи околу образите…

“ Што ќе биде ако го голтнам топчето “ вели дедо Трпе

“ Ич не се секирај , нема да си првиот што го голтнал топчево , ќе го вратиш утре “

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Живее во оддалечено село на Алјаска до кое може да се стигне само со мал авион: За да купи намирници мора да пројде 320 километри

9 Примери кога дизајнерите на амбалажите ја креваат продажбата на производот