во ,

За време на фудбалска утакмица тренерот го тргнува на страна еден од помладите играчи…

За време на фудбалска утакмица тренерот го тргнува на страна еден од помладите играчи и го прашува:

– Дали ти разбираш што е тимска игра?

Реклама

– Да.

– Дали разбираш дека кога ќе излезеш на теренот, тимот е важен, а не ти како поединец?

– Да, тренеру.

– Дали разбираш дека кога ќе ти досудат фаул, не викаш и псуеш по судијата?

– Да, тренеру.

– Добро, ај сега оди на трибините и сето ова објасни и го на мајка ти.


Кул Маици: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Иновативна железничка рута, ќе поврзува седум величествени европски метрополи, ќе служи како патувачки хотел на шини

Откако авионот полн со патници чекал 1 час пред да полета…