во , ,

Илустратор од Тајван преку стрипови покажува како изгледа животот пред и откако ќе си земете миленик

Кога ќе земете домашно милениче вашиот живот се свртува за 180 степени. Не само што вашите нови крзнени пријатели стануваат членови на семејството, туку и го трансформираат вашиот живот на многу начини. Тие ве следат насекаде, ве штитат од грешки, па дури можат да го намалат ризикот од срцеви заболувања! Овој уметник совршено ги илустрира промените што се случуваат во нашите животи кога ќе добиеме домашно милениче.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мачка пристигнала во семејство со 3 кучиња, набрзо започнала да се однесува како нив

Снимка од која ќе ви „замрзне крвта“: Голема санта мраз се преврти врз двајца истражувачи на Арктикот