во ,

Каква трансформација! Снимка од потстрижување на напуштено куче го освои интернетот

Напуштеното куче од расата Ши-Тцу во Канзас Сити доживеало неверојатна трансформација кога организацијата за помош на животни “KC Pet Project” го пронашла.

Малку е да се каже дека Сајмон имал вишок влакна. Толку бил запуштен што речиси не се гледал од влакната кои почнале да се засукуваат.

Супер Попуст -25%!

На вработените во организацијата им биле потребни часови да отстранат 3,5 килограми влакна од него, кои изнесувале третина од неговата тежина кога пронашле.

Снимката од пострижувањето се проширила на социјалните мрежи многу брзо, а само на Тик-Ток била прегледана повеќе од 42 милиони пати.

Што мислиш?

26 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Нешта кои ќе ви заличат на една работа, а се сосема друго

13 Практични детали од јапонските домови што ќе ги посакате и кај вас