во ,

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивните извонредни двојници

Од црвените килими до насловните страници на списанијата, постојано сме бомбардирани со слики од нашите сакани ѕвезди. Сепак, понекогаш, познато лице ни го привлекува вниманието, не затоа што тоа е нашата омилена славна личност, туку затоа што е некој сосема поинаков. Добредојдовте во светот на сличните на славните, каде што славата се удвојува и се откриваат чудни сличности.

1. Ед Ширан и Тај Џонс

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

Реклама

2. „Ова е мојот пријател на 13 години. Изгледа токму како Натали Портман“.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

3. „Дечкото на мојот пријател имаше пра-прабаба која личеше на Стив Мартин“.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

4. Бабата на оваа личност би можела да биде одамна изгубената близначка на Тејлор Свифт.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

5. Римскиот император Север Александар и Еминем

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

6. „Мојот пра прадедо изгледа исто како Метју Меконахи“.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

7. „Мојот пра-пра-вујко изгледа како Капетан Америка, 1910-ти“.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

8. Индустријалистот Paul Revere и Jack Black

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

9. Хенри Дејвид Торо и Елен Деџенерис

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

10. Новелистот Зора Нил Хурстон и Квин Латифа

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

11. Човек од средновековно сликарство и Силвестер Сталоне

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

12. „Татко ми изгледа како винтиџ Декстер (Мајкл К. Хол)“

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

13. Новинарката Роуз Вајлдер и Меги Гиленхал

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

14. Човек од портрет од 19 век и Џон Красински

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

15. „Мојот дедо личи на Дени Де Вито“.


Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

16. „Мојот дедо личи на Том Харди“.

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед

17. Обри Плаза и нејзината двојничка

Копирачи на славни личности: 15+ ѕвезди и нивниот извонреден изглед


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Тетоважи со приказни кои најверојатно ќе ве остават без зборови

18 Фотографии од Италија кои ќе ве натераат да извикате: „Мама Миа!“