во ,

Маж ми е одвратен, постојано зборува за својата мајка – мама ова, мама она…

Жена и се жали на својата пријателка:

– Маж ми е одвратен, постојано зборува за својата мајка – мама ова, мама она, мама така готви, на мама она и се допаѓа…

Вечерта мажот си оди дома од работа, жената го чека во црна танга, црн градник, црни ракавици.

Мажот кога ја видел извикал:

Боже, целата си во црно! Да не и се случи нешто на мама?

Што мислиш?

28 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

15 „Специјалитети“ што дечковците ги направиле за своите девојки

Абре комши што им правиш на доматите што се толку црвени и зрели, кај мене се се уште зелени…