во , ,

Неверојатна трансформација на поранешна зависничка од дрога

„Фотографиите од мојата трансформација ги споделувам за сите кои се зависници да знаат дека можат да се извлечат од таа одвратна, црна дупка. Јас бев во таква ситуација и не гледав светло на крајот од тунелот“, вели 27-годишната Деми.

Деми-Никол Данлоп од Шкотска консумирала дрога 2 години секој ден. 27-годишната Деми била зависник од хероин и крек кокаин.

Сега, таа е чиста и изгледа сосема поинаку, рехабилитирано и убаво.

Нејзината кожа била преполна со акни и црвени дамки, а таа била преслаба од користењето на дрога.

Но, сега по третманот за рехабилитација, веќе 4 месеци е чиста и изгледа прекрасно.

„Ми требаше долго за да сфатам дека вредам и сега сум горда на тоа што го постигнав. Но, тоа го постигнав само со поддршката од сите околу мене и неизмерно сум им благодарна. Фотографиите од мојата трансформација ги споделувам за сите кои се зависници да знаат дека можат да се извлечат од таа одвратна, црна дупка.

Јас бев во таква ситуација и не гледав светло на крајот од тунелот. Не беше лесно, не беше како прошетка во паркот, но верувајте ми дека можете да се извлечете и вие“, вели Деми.

Погледнете ја нејзината драстична трансформација пред и потоа:

Што мислиш?

24 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 Најомилени десерти кои ги памтиме од детството

6 Собни растенија кои полека го нарушуваат вашето здравје