во , ,

Непослушните миленичиња кои не очекуваа да се вратите дома толку брзо

Домашните миленици секогаш не забавуваат. Тие нè тераат да се заљубиме во нивниот шарм, нивните чудни навики и нивните лојални личности. Но, понекогаш, оставени сами на себе, работите можат да излезат од контрола и резултатите да бидат прилично смешни.

1. Овие двајца изгледаат како дефинитивно да биле непослушни.

2. Не и е грижа дали си пристигнал дома порано. Важни се колбасите.

Реклама

3. Ова кученце знае како да ужива.

4. Ништо чудно… само 2 мачки кои… хм, се расправаат?

5. „Го фатија како се обидува да ја одземе џебната чанта на мајка ми“.

6. „Ох, штотуку ги тестиравме новите врати…“

7. Сигурен сум дека му е жал.

8. „Еј! Ти си дома! Многу ми недостигаше! “

9. „Постапувај природно… таа можеби не знае дека сум јас…“


10. Само се гушкаа…

11. Само се врткам наоколу. Нема што да се види овде.

12. „Ми беше ладно, мамо“.

13. „Кога знае дека не треба да биде на каучот“.

14. „Што мислиш за мојот нов кревет?

15. Што гледаш? Пијам вода…

16. Ова кученце сакало само да изгледа убаво за својата мајка.

17. Ова палаво кученце е фатено на местото на злосторството.

18. „Само сакав да ти помогнам со месењето…“

19. „Фала му на Бога што си дома! Имаше чудовиште во канта! “

20. „Сè уште не сум дознал што се скрши таму“.

21. „Поубаво изгледам во фармерки“.

22. „О, здраво! Дали ви се допаѓа моето ново ќебе?“

23. „Хм, можам да објаснам…“

24. „Само го учам да се бори!“

25. „Само сакав да се разладам…“

26. И во тој момент оваа мачка ја сфатила грешката што ја направила.

27. „Да бидеме искрени, тоа не е најлошото нешто што си ме фатил да правам“.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотографии кои покажуваат како нашите постапки влијаат на природата

20 Случаи кога луѓето откриле нешто извонредно