во ,

Популарни дами над 50 години кои дефинитивно немале пластична операција

Навикнати сме познатите личности често да прават пластични операции за да изгледаат помлади. „Новите“ носеви и полни усни веќе не не импресионираат. Но, дури и меѓу познатите има жени кои не се плашат од стареење и велат „не“ на ботоксот и скалпелот.

19. Изабела Роселини

Во едно од нејзините интервјуа, актерката изјави дека никогаш нема да стане клиент на естетска хирургија. Еве го рецептот на Изабела за младешки изглед: мешавина од органска храна и добар крем за лице.

Реклама

18. Шерон Стоун

Шерон Стоун вежба 4-5 пати неделно и купува креми за лице. Во едно интервју актерката тврди дека никогаш немала пластична операција.

17. Брук Шилдс

Манекенката признава дека пробала ботокс, но резултатот не и се допаднал. Но, Брук не сака да оди кај хирург: се плаши дека ќе личи на Џокер.

16. Салма Хајек

Во различни интервјуа, актерката изјави дека никогаш не направила пластична операција.

15. Џоди Фостер

Џоди Фостер верува дека современото општество ги принудува жените да се трансформираат според модните стандарди. Актерката е против пластични операции и не се плаши од брчки.

14. Енди Мекдауел

Енди Мекдауел е сигурна дека не и треба ботокс или фејслифтинг. Таа само се грижи за својата кожа и води здрав начин на живот.

13. Ема Томпсон

Актерката заедно со Кејт Винслет и Рејчел Вајс ја основаа Британската лига за анти-естетска хирургија. Ема ги нарече инјекциите на ботокс „луди“. Никому не ги препорачува.

12. Сигурни Вивер

Неодамна актерката сподели дека и се допаѓа стареењето и дека нема ништо лошо со брчките.

11. Лорен Хатон


Топ моделот од 70-тите се гордее со своите брчки. Лорен изгледа прекрасно благодарение на кокосовото масло кое го користи од својата 22-ра година.

10. Хали Бери

Актерката тврди дека никогаш не направила пластична операција. Хали Бери е љубител на спортот: на својот Инстаграм таа споделува фотографии од нејзините тренинзи.

9. Мишел Обама

Сопругата на поранешниот претседател на САД се уште не се свртела кон пластична хирургија. Сепак, таа вели: „Никогаш не кажувај никогаш“.

8. Синди Крафорд

Топ моделот се грижи за својата кожа и редовно вежба. Синди сака маски за микродермоабразија, креми за сончање и хидратантни креми.

7. Џулијан Мур

Џулијан Мур тврди дека не и е грижа да старее. Актерката се занимава со јога и сака кардио тренинзи.

6. Мерил Стрип

Мерил Стрип отсекогаш велеше дека е против пластичните операции. Нејзиниот изглед докажува дека жените се како убаво вино: тие стануваат подобри само со годините.

5. Сиси Спејсек

Сиси Спејсек никогаш не се свртела кон пластична хирургија, но вели дека не е против ретуширање на фотографии.

4. Софи Марсо

Оваа француска актерка никогаш не го променила драстично својот изглед. А нејзиниот поглед на годишните филмски награди Цезар само докажува дека таа сè уште може да ги импресионира своите обожаватели.

3. Изабел Иперт

Изабел Иперт грациозно старее. Нејзината тајна за да изгледа одлично е комбинацијата на висококвалитетна шминка и елегантна горна облека.

2. Жулиет Бинош

Оваа француска актерка често се потсмева на љубовта на жените за ботокс и импланти на гради. Таа само препорачува да пиете повеќе вода за да изгледате одлично.

1. Викторија Руфо

Мексиканската актерка и ѕвезда на ТВ серијата Just Maria ја обожава природната убавина. На својот Инстаграм таа ги објавува своите фотографии без филтри без никакви скрупули.


Супер Акција: -20% Попуст
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Каква е визијата на 11 актери од „Гладијатор“ 22 години подоцна

11 ќерки на познати личности кои изгледаат како млади верзии на нивните мајки