во , ,

Си одела црвенкапа низ шумата и некој непознат глас и довикал…

Реклама

Си одела црвенкапа низ шумата и некој непознат глас и довикал:

– Црвенкапо што носиш во кошничката?

А таа одговорила:

– Па носам сиренце, овошје…

А на тоа гласот пак дофрлил:

– Што друго?

– А таа му одговорила:


– Па зеленчук,пита…

А на тоа гласот и рекол:

– А тоалетна случајно да не носиш ???


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Стариот овчарски пес бркал зајци во шумата, сè додека не залутал длабоко во неа, и тогаш сфатил дека се изгубил…

Се викам Елена и стојам во чекалната на стоматологот. По некое време му го забележувам целото имe на стоматологот…