во ,

Трпе, разочаран од животот се качил на тарасата за да се фрли…

Трпе, разочаран од животот се качил на тарасата за да се фрли од 8-ми спрат.

Во тој момент од кујната излага Трпана, го гледа и му вика:

-Трпе чекај, да ти го дадам и ѓубрето земи го надолу!

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

93 годишна баба од едно планинско село оди на доктор…

Како се вика Бетмен на турски?