во ,

Трпе ти што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?

Учителката ги прашува децата што би сакале да бидат кога ќе пораснат:

– Трпе ти што сакаш да бидеш кога ќе пораснеш?

– Јас учителке сакам да бидам успешен и на жена ми да и купам јахта, дијаманти, замок, ферари…

– Браво Трпе, убаво. А ти Цветко?

– Јас учителке сакав да бидам космонаут, ама сега сакам да бидам жена на Трпе!

Што мислиш?

28 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мамо сакам слика од тато!

Запознајте го најсреќното куче на Инстаграм: Хачи обожува галење и фотографирање во природа