во ,

Јави се, ако е за мене, кажи не е тука!

Реклама

Касно после полноќ, ѕвони телефонот, а Трпе и вика на Трпана:

– Јави се, ако е за мене, кажи не е тука!

Трпана се јавува на телефонот:

– Ало, да дома е!

Трпе нервозно и вика:

– Глупачо ти реков да не кажуваш дека сум дома!

А Трпана му враќа:

– За мене беше.


Супер Попуст: -20%
Бесплатна достава над 2000 ден.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Дедо, па ти си во тип-топ форма! Како успеваш на овие години да немаш ниту покачен притисок а не дај Боже нешто друго?

Леле колку убав петел! Им се качува ли на кокошките?