во ,

Ја нарекуваат златен еднорог бидејќи има само едно уво на главата, но таа е неодоливо слатка

Златните ретривери се една од најчестите раси на кучиња ширум светот, но ова кученце има една необична карактеристика која го направила уникатно.

Реј поради несреќа при раѓањето останала без едно уво, а она што е уште поизненадувачки е тоа што десното уво со текот на времето се поместило на врвот на нејзината глава.

Откако една жена по име Сем споделила видео од Реј на “TikTok”, таа веднаш станала популарна. И тоа со добра причина – едноставно невозможно е да се остане рамнодушен кон ова преслатко кученце.

Набрзо потоа, сопственичката на Реј отворила неколку профили на социјалните мрежи за љубителите на кучиња од сите краеви на светот да можат да го следат нејзиниот секојдневен живот.

Во продолжение, запознајте ја Реј:

View this post on Instagram

Unicorn in full effect🤣🦄

A post shared by Rae the 🦄 Golden Retriever (@goldenunicornrae) on

View this post on Instagram

Don’t leave me, mom🦄

A post shared by Rae the 🦄 Golden Retriever (@goldenunicornrae) on

Што мислиш?

4 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Илустрации во кои ќе се препознае секоја ниска девојка

9 Златни правила за однесување во супермаркетите во време на корона