во ,

10 Илустрации докажуваат дека вистинските задоволства во животот се бесплатни

Во продолжение потсетете се на малите задоволства кои ви го разубавуваат денот, а се бесплатни:

Мирисот на тазе испечен леб дома

Чувството кога ќе се напиете прва голтка кафе наутро

Кога ќе си легнете бањати во чиста постелнина со свеж мирис на перено

Кога ќе си најдете пари во џеб на панталони кои не сте ги носеле одамна

Кога ќе пробате од храната на мама после долго време јадење сува храна

Трчањето и прегратката од миленикот кога ќе се појавите на врата после работа или пат

Кога ќе се разбудите успаничени среде ноќ и ќе сфатите дека имате уште неколку часа за спиење

Кога ќе си дојдете дома уморни и ќе видите дека партнерот веќе зготвил ручек

Кога ќе се изнасмеете слатко и заразно што сите околу вас почнуваат да се смеат без причина

Моментот кога ќе се видите повторно со близок пријател кој не сте го виделе одамна и ви е дозволено да се прегрнете

Што мислиш?

31 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 Фографии докажуваат дека технологијата и креативните изуми на некои луѓе им спасуваат живот

Како изгледа кога гром ќе удри во облакодер?