во ,

10 Пред VS. После фотографии од детски актери покажуваат колку се промениле низ годините

Без оглед колку години ќе поминат, на многумина од нас сè уште им е тешко да ги замислат детски актери ден постари отколку што биле кога се појавија во нашите омилени филмови од детството. Само земете го за пример Меколи Калкин – иако минатата година наполни 40 години, многумина од нас засекогаш ќе го поврзуваат името со 10-годишниот Кевин Мекалистер од „Сам дома“.Mara Wilson As Matilda Wormwood In Matilda (1996)

Joseph Gordon-Levitt As Tommy Solomon In 3rd Rock From The Sun (1996-2001)

Georgie Henley As Lucy Pevensie In The Chronicles Of Narnia: The Lion, The Witch And The Wardrobe (2005)

Haley Joel Osment As Cole Sear In The Sixth Sense (1999)

Christina Ricci As Wednesday Addams In The Addams Family (1991)

Neil Patrick Harris As Dr. Douglas “Doogie” Howser In Doogie Howser, M.d. (1989–1993)

Macaulay Culkin As Kevin Mccallister In Home Alone (1990)

Ariana Richards As Lex Murphy In Jurassic Park (1993)

Noah Hathaway As Atreyu In The Neverending Story (1984)

Daryl Sabara As Juni Cortez In Spy Kids (2001)

Nicholle Tom As Ryce In Beethoven (1992)

Taylor Lautner As Sharkboy In The Adventures Of Sharkboy And Lavagirl In 3-D (2005

Jonathan Lipnicki As Ray Boyd In Jerry Maguire (1996)

Anna Chlumsky As Vada Sultenfus In My Girl (1991)

Mackenzie Foy As Renesmee In The Twilight Saga: Breaking Dawn (2011-2012)

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Престанав да мијам садови за да му одржам лекција на сопругот – што мислите дека се случи во наредните денови?“

15 Фотографии со мачки кои изгледаат пресмешно во комбинација со цртани исечоци