во , , ,

10 Чуда на природата низ фотографии: „Вљубени“ моркови, моќта на торнадото

Торнадо ги излупило дрвјата како банани и уште 9 неверојатни глетки во природата.

Природата неретко ни нуди прекрасни глетки. Нејзината убавина и моќ се неверојатна работа.

Чуда на природата низ фотографии:

Мачка што менува бои

„Вљубени“ моркови

Глетка од прозорецот – 4 годишни времиња наеднаш

Мачка со големи шепи

Торнадо ги излупило дрвјата како банани

Виолетови компири (батат) што личат на скапоцени камења

Како изгледаат предните заби на мачка:

Трон издлабен на корен од паднато дрво

Уметност на лист од дрво

Извор кој тече низ дрво

Што мислиш?

27 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ааа, испит држите колега? Тука сигурно е полно со љубители на препишувањето!

Беше доволен само еден погрешен чекор за да се создаде катастрофа