во , ,

10 Фотографии кои покажуваат како живеат богатите деца во Австралија

Во однос на оние од Дубаи, Русија, Швајцарија, Велика Британија, младите од Австралија се дури и скромни во трошењето на парите.

Веќе навикнавме на социјалните мрежи децата на богаташите ширум светот да се фалат со својата скапоцена гардероба, луксузни автомобили, патувања…

“Богатите деца на Инстаграм” не се нов феномен и речиси во целиот свет постои по една група млади и богати наследници кои се расфрлаат со пари и богатство.

View this post on Instagram

#PJ18

A post shared by Brooke Warne (@brookewarne) on

Последни на списокот се богатите фалбаџии од Австралија. Во однос на оние од Дубаи, Русија, Швајцарија, Велика Британија…кои се изживуваат со парите, младите Австралијци се баш скромни.

Брук Варн, ќерката на крикет легендата Шајн Варн, е една од младите Австралијки која редовно се фали на социјалните мрежи со својот ВИП живот.

Скромните 14.000 фанови на нејзиниот профил на Инстаграм може да ги видат фотографиите од одморот во Европа, како Грција или Шпанија, но и прославите на родендените со шампањ, посетите на Дизниленд во Париз или шопингот во Барселона.

Франческа Паркер-Барнам сака да се пофали со својата скапа облека и летувањата ширум светот на социјалните мрежи и скапоцениот накит.

И таа се пофалила со своите патувања во Париз, на фестивалот Коачела и на Ибица.

Мариам Род, богаташка и инфлунсерка, има армија од милион фанови на Инстаграм.

Нејзиниот профил изгледа како портфолио на некој топ-модел, што и овозможува дополнителна заработка, со оглед на тоа дека многу компании и плаќаат да ги рекламира.

Нејзината листа на дестинации на кои одмарала неодамна е следната – Грција, сафари во Африка и Карибите.

Зое Торнбург често патува – од музички фестивали до песочни плажи на Бали или во Европа. Слаба е и на автомобили, а се пофалила и со својот виолетов “Ренџ Ровер”.

Зое не се срами да се пофали со скапиот начин на живот во кој ужива. Нејзиниот татко бил сопственик на неколку ноќни клубови во Мелбурн.

Што мислиш?

2 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

25 шокантни факти за најголемиот наркобос во историјата Пабло Ескобар

14 Популарни фотографии од историјата коишто всушност се лажни